Strony internetowe.

Strona www zaczyna się od projektu, nie od kodu.

Strona internetowa jest swojego rodzaju wizytówką firmy, tyle że w formie cyfrowej. Powinna być wykonana w sposób zgodny z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa i obowiązującymi trendami. Wraz z rozwojem platform takich jak m.in. Wordpress nie trzeba być programistą, aby tworzyć dobrze działające, responsywne strony internetowe. To jest atut grafika, który zajmuje się również stronami www. Jestem w stanie dostosować każdy element w zgodzie z marką klienta i wyjść po za schematy utarte w kodach programistycznych.

Krok pierwszy - projek graficzny strony www

Pracę nad stronami internetowymi rozpoczynam od przygotowania projektu graficznego witryny internetowej klienta. To zupełnie inne podejście niż te które stosują osoby wyłącznie ograniczające się do tworzenia stron od podstaw HTML, CSS i JS.

Wiem, że klientom nie jest istotny kod, a wizualny efekt finalny. Stąd w pierwszej kolejności opracowuję poszczególne elementy strony (jej kolorystykę, układ, wykorzystane czcionki, komponenty itp.). Na tym etapie nanoszę poprawki, dopracowuję wygląd wizualny i wprowadzam całą treść. Kiedy projekt jest zaakceptowany przez klienta przechodzę do kroku drugiego.

Krok drugi - wdrożenie strony www

Na wstępie przygotowuję środowisko pracy (domenę, hosting, bazę danych, certyfikat SSL). Następnie instaluję oprogramowanie Wordpress, na bazie którego wdrażam przygotowany projekt graficzny w faktyczną stronę internetową. Oprócz wykorzystania modułów i elementów w razie potrzeby wprowadzam również ręcznie kody HTML i CSS. 

Jak przebiega współpraca?

 • Sporządzam brief

  Na wstępie przeprowadzam z klientem rozmowę, podczas której zbieram niezbędne informacje potrzebne do realizacji projektu. Na ich podstawie jestem w stanie dostosować stronę internetową w 100% do oczekiwań klienta.
 • Pobieram zadatek

  Przed przystąpieniem prac nad stroną internetową pobieram zadatek w wysokości 20% wartości całej sumy. Zadatek przeze mnie jest wykorzystywany w celu wykupienia domeny, hostingu oraz certyfikatu SSL.
 • Kompletuję wkład

  Następnie proszę o przesłanie wszelkich elementów (w tym logo, tekstu, ewentualnych zdjęć), które koniecznie mają znaleźć się na stronie internetowej.
 • Opracowuję projekt graficzny strony

  Na tym etapie przygotowuje projekt szaty graficznej strony internetowej. Zazwyczaj trwa to od 1 do 3 dni. Kiedy projekt jest gotowy, przesyłam jego prezentację i czekam na informację czy jest w porządku czy potrzebne jest naniesienie ewentualnych poprawek.
 • Wdrażam projekt na witrynie www

  Po ostatecznej akceptacji projektu szaty graficznej dokonuję zakupu domeny, hostingu, certyfikatu SSL i zaczynam dostosowywać witrynę według projektu graficznego. W większości przypadków zajmuje mi to około 3-4 dni.
 • Przekazuję gotową stronę www

  Na tym etapie dokonuję ewentualnych drobnych korekt na witrynie, wdrażam podstawowe zasady SEO, indeksuję stronę w wyszukiwarce Google i ostatecznie przekazuję gotową stronę internetową klientowi.
 • Wystawiam dokument sprzedaży

  Po przekazaniu strony internetowej wystawiam fakturę VAT za zrealizowane usługi.

Sprawdź moje strony www.

Poniżej przedstawiam ostatnio zrealizowane przeze mnie strony internetowe.